Hakkımızda

1989 Yılında, Armağan Kimya LTD. ŞTİ. olarak faaliyetlerimize tekstil yardımcı kimyasalları üretimi ile başladık.

1990 Yılında, poliüretan hammaddeleri için pigment pastaları, poliol içi renklendiriciler ve kalıp ayırıcı distribütörlükleri alarak ürün portföyümüzü genişlettik.

1996 Yılında, ayakkabı taban sektöründe kullanılan poliüretan, PVC, termoplastik, ABS, PS hammaddeleri için pigment pastaları, poliol içi renklendiriciler (masterbatch), vernikler ve kalıp ayırıcı üretimine başladık. Bu alanda Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik.

1998 Yılında, Esenyurt'ta bulunan bugünkü modern tesislerimize taşındık.

2001 Yılında, gıda ambalaj sektörü için 'heat seal' verniklerin üretimine başladık.

2004 Yılı itibari ile otomotiv ve mobilya yan sanayinde kullanılan poliüretan hammaddeleri için poliol içi renklendiriciler (masterbatch), kalıp içi boyaları, su ve solvent bazlı kalıp ayırıcıları üretimine başladık. Bu alanda da Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Aynı yıl kauçuk sektörü için su bazlı kalıp ayırıcıları, EPDM conta ve fitil üretimi için yağlayıcıları ve kaydırıcıları üretimine başladık.

2005 Yılında, Ar&Ge, üretim ve ticari faaliyetlerimizi Teknik Kimya Donatım Makine Enerji San.ve Tic. A.Ş. adı altında toplayarak daha güçlü bir ortaklık ve sermaye yapısıyla yolumuza devam ettik.

2009 Yılında çeşitli sektörler için polimer üretimine başladık.

2012 Yılında poliüretan kimyasallarıyla ilgili Gaziantep'de üretime başladık.

2014 Yılında çeşitli sektörler için ticari hammadde satışlarına başladık.